Çay Saati Sohbetleri

Cay0

Önceki yazdığım yazıya gelen yorumlardan ne kadar şanslı bir kadın olduğumu anlamanın verdiği enerjiyle hafta sonunu karşıladım. Cuma akşamı patron akşam sushi yemeğe gideceklerini söyledi ve bizi de davet etti. Sohbet güzeldi sushi güzeldi çok güldük ve harika bir gece oldu. Cumartesi sabahı sekiz gibi uyanıp günü yakalamaya çalıştık. İyi olmuş erken kalktığımız mutfak alışverişini tamaladığımızda öğlen olmamıştı ama biz kurtlar gibi açıkmıştık. Geçen haftalarda çok güzel manzarası kahveleri ve kurabiyeleri olan bir cafe bulmuştuk. Aldıklarımızı eve bıraktık aldık laptopu doğru cafeye. Kurabiyeleri zevkten gözyaşlarına boğulmuş bir şekilde yerken internetten gazeteleri okuyorduk bir an çevreme baktım gün aydınlık her şey olması gerektiği gibi ve hayat güzel…
Bugün ise tam bir delilikti. Sonunda sevgilimin yardımlarıyla çalışma odama taşındım. Odaya tam yerleşemedim ama sevgilimin odaya aman da ne güzel oldu şeklindeki yaklaşımları beni biraz ürküttü. Kapıya kesin şifreli giriş falan takmalıyım. Kapıya elektirik bağlasam çok abartmış olurum herhalde?

Yukarıda gördüğünüz poşet çay altlığı geçen yaptığım yıldız çiçek çalışmasının devamı oldu. Ben değişik aromalı çaylar denemeyi ne kadar seviyorsam çıkarttığım poşeti bardak altlığına koymaktan o kadar nefret ediyorum. Çözüm bu oldu…

Cay1

Önce deseni kesip yanyana dizdim.

Cay2

Merdaneyle çok inceltmeden üzerinden geçtim ve desenin bütünleşmesini sağladım.

Cay3

Çizdiğim çaydanlık modelini polimer kilin üzerine koyup kalemle çizimin üzerinden geçtim.

Cay4

Şeklini belirlediğim hamuru kestim.

Cay5

Artan hamurdan yukarıdaki gibi bir simit yaptım.

Cay60

Çiçek desenli hamuru simitin üzerine yerleştirdim ve aşağıdaki şekli verdim. Daha sonra kil markasının önerdiği sıcaklık ve ısıda fırınlayıp soğuyunca cilaladım.

Cay70

Bir yorum

 1. Meltem,

  Cok orjinal ve sirin bir calisma olmus. Siteni inceledim ve bence calismalarin cok hos. Elimden gelecegine inansam ben de baslayacagim polimer kille calismaya. Sayende epey heveslendim.

  Takipcinim bundan boyle, Hoscakal…

 2. meltemciğim yaptığın poşetlik daha
  önce hiç görülmeiş bir şey.buna
  yaratıcılık denir,seni kutlar başarılarının devamını dilerim hoşakal
  nur

 3. Simge, Teşekkür ederim.
  Nur, Ben poşet çay altlığının seramikten yapılanını görmüştüm. Polimer kilden yapmaya böyle karar verdim.

 4. O kadar sevimli bişiy ki bu, seni tebrik ederim. Bir soru soracağım: Yaptığın bu çay altlığını fırınladın mı?

 5. Teşekkürler k.i.s.d evet fırınladım. Aslında sorman çok iyi oldu yazmamış olduğumun farkında değildim. Önemli bir detayı atlamışım ilk fırsatta yazıya ekleyeceğim.

Yorumlar Kapalı.