Kahvaltıda Ne Var ?

Arkadaşlarını davet ettiğin bir kahvaltı sofrasında neler olmalı ?

Sohbet ve paylaşım, bolca kahkaha biraz hüzün çok az dedikodu.

Yapabiliyorsan el açması gözeme ve kısır, başkabir şey yapacak zamanın yoksa yanına  pastacıdan alınmış çikolatalı kek ve bademli kruvasan da eklenebilir.

Masa dört kişilik hazırlanır saat 9:30 arkadaşların gelmeye başlar saat 11:00 de altı kişi olunur. Saat 14:00 olduğunda herkes ayaklanır ama on dakika da kapının önünde sohbet edilir.

Ve ben her seferinde onlar gidince neden daha sık çağırmıyorum diye hayıflanırım.

………..

Eve mektup

Canım evim,

Biz sevgilimle karar verdik tekneye taşınacağız. Sen de farkına varmışsındır, eşyalarımızı yardım kurumlarına veriyoruz bazı bir kaç eşyayı da satacağız.

Bu nedenle sen artık bizim için çok büyüksün. Tekne hayatına alışabilmek için bir kaç ay küçük bir eve taşınmaya karar verdik. Önümüzdeki ayın sonunda senden ayrılacağız.

Ben artık daha az eşya daha çok gezmek istiyorum. Yelken açıp okyanuslarda dolaşmak istiyorum.

Sen çok güzelsin, eminim bizden sonra taşınacak insanlar da en az bizim kadar çok sevecekler seni.

Bir yorum

 1. Meltem geliyorum kahvaltiya :) Su daha az esya ve daha cok gezme kismina katiliyorum. Gecenlerde NYT'da bir yazi vardi insanlar maddi seylerden degil ruhlarini doyuran seylerden mutlu oluyorlarmis. Yeni bir dil ogrenmek, gezmek, vs… Dogru soze ne denir?

 2. Sevgili Meltem; kahvaltı nefis görünüyor, gelesim geldi:)) Tekne olayına hazırlık çalışmalarını güzel düşünmüşsünüz. Hadi bakalım kolay gelsin, eminim çok keyifli olacak, merakla bekliyorum, sevgilerle…

 3. Canım çok güzel bir haber bu,artık seni daha keyifle ve merakla okuyacağıma eminim :) Ve öğrenecek daha çok şey olacak sanki :) hayırlısı olsun diyorum sevgiler…

 4. Meltemcim hayallerinize doğru yelken açmanız harika. Yeni düzeninin tadını çıkarman dileğimle..

 5. Eşimle benim de yıllardır hayalimiz tekne almak, hatta herkes ev almak için para biriktiri biz yelkenli tekne için biriktiriyoruz, az kaldı inşallah biz de alacağız.
  Küçük evde yaşama konusuna gelince bence harika bir fikir. İstanbul'daki evimiz (evlendiğimizden beri yaşamaya başladığımız yer) topu topu 39 m2. Planlayarak o kadar güzel yerleştirdik ki ne çok kalabalık ne de ufak duruyor. Önemli olan sadece ihtiyaç duyulanları almak. Ve orda yaşadıktan sonra bana artık tüm evler çok büyük ve gereksiz geliyor. Civarımdaki insanlar diyorlar inşallah daha büyük br ev alırsın, rahat edersin diye, ama içimden gülüyorum.

  Aslında gerçekten bir çok eşyayı kullanmıyoruz bile, hep toplumun zihnimize empoze ettikleri yüzünden olmazsa olmaz sanıyoruz. Ancak geniş yaşamaya alışmış birinin küçük eve geçmesi ilk etapta sıkıntı yaratabilir, bu yüzden tekneye geçmeden önce küçük bir dairedeprova yapmanız çok faydalı olacak.

  • Ne güzel yazmışsın. İnsanlar acıyorlar küçük bir eve çıkacağız diye :)

   Bir tekneye yerleşelim limanlarda kart atacağım onlara :)

Yorumlar Kapalı.